Охтирська ЗОШ І-ІІІ ступенів №11

Пятница, 19.04.2024, 19:01

«  Апрель 2024  »

День знань святкуватимуть 1 вересня

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. N 686-р «Про деякі питання завершення 2011/2012 навчального року у зв’язку з проведенням в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу» визначено, що заняття в усіх навчальних закладах  будуть завершені   до 25 травня.

Коли розпочнуться навчальні заняття у школах? Як  буде здійснюватися навчальний процес, державна підсумкова атестація? Чи будуть канікули? Ці питання  хвилюють більшість батьків наших учнів, особливо майбутніх випускників.

Хочемо Вас заспокоїти. Ніяких радикальних змін не відбуватиметься.

2011/2012 навчальний рік розпочнеться у «День знань» 1 вересня. Протягом навчального року зберігатимуться канікули. Їх тривалість, як і раніше,  буде не  меншою  ніж  30 календарних днів.

Не відчують змін учні 1-8 та 10 класів. Різниця між попередніми роками для них полягатиме лише в тому, що навчальні екскурсії та навчальна практика проводитимуться протягом року.

Державна підсумкова атестація для учнів 9-х класів пройде з 15 по 30 травня,  для випускників 11-х класів  -  з 4 по 11 травня 2012 року. Навчальні заняття для них завершаться відповідно 14 та 3 травня.

Після проведення державної підсумкової атестації для учнів 11-х класів пропонується  провести «Свято завершення навчального року». Документи про загальну середню освіту випускники 11-х  класів отримають  12-13 травня, а 9-х класів -   31 травня - 1 червня  2012 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання у наступному році планується провести трохи раніше - з 14 травня по 7 червня.

Чи встигнуть наші випускники засвоїти програмний матеріал, адже вони закінчують навчання на 10-14 днів раніше? Встигнуть. Міністерство відповідними листами щодо вивчення навчальних предметів врегулювало цю ситуацію. Наші   випускники  отримають у повному обсязі необхідні знання, які відповідатимуть програмним вимогам.

Перший урок: «Україна - наш спільний дім»

24 серпня 2011 року український народ відзначає 20-річчя Дня Незалежності України.

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України та наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Про затвердження Плану заходів з відзначення 20-ї річниці незалежності України» Перший урок 2011/2012 навчального року рекомендується присвятити відзначенню цієї знаменної дати в загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України.

З цього приводу Міністерство надіслало методичні рекомендації МОНмолодьспорту Автономної республіки Крим, управлінню освіти і науки обласної Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Головна мета Першого уроку:

• ознайомити учнів з основними державотворчими подіями становлення незалежної України, основними засадами демократичного та суспільного ладу України, її досягнень за останні  роки;

•  закріпити знання про державну символіку (Герб, Прапор, Гімн, Основний Закон України - Конституцію), про такі поняття та категорії, як народ, нація, етнос, держава, громадянин, громадянські права та обов'язки; зміцнення  громадянських якостей учнів;

• сприяти формуванню ціннісного ставлення до держави, суспільства, мови, сім'ї, самого себе, почуття особистої відповідальності за долю своєї держави та українського народу.

З рекомендаціями можна ознайомитися у рубриці «Законодавство»,  лист Міністерства N 1/9-516 від 06.07.2011.